13 farklı üniversiteden ön değerlendirmeler sonucu şartnamedeki koşulları karşıladığı görülen 10 proje ekibinin dahil olduğu 18. Çelik Yapı Tasarımı Öğrenci Yarışması (SteelPRO 2021) 15 Kasım 2021 Pazartesi günü toplanan Yarışma Jürisi tarafından değerlendirilmiştir ve Mimarlık Bölümü öğrencilerimizden Serhat Birgül, Üsame Sıddık Karaman, Merve Ayanoğlu ve İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencimiz Ebru Koyuncu (Mimarlık Bölümü ÇAP öğrencisi) LE-KON isimli tasarım ile eşdeğer ödül alan 3 adet proje arasında yer almıştır. LE-KON isimli projenin mimari ve mühendislik danışmanlıkları fakültemiz öğretim üyeleri Prof. Dr. Sevim Ateş Can (Mimarlık) ve Dr. Öğretim Üyesi Gülhan İnce (İnşaat Mühendisliği) tarafından gerçekleştirilmiştir. Yarışma ödül töreni 25 Kasım 2021 Perşembe günü çevrimiçi olarak düzenlenmiştir.
Temel fonksiyonu barınma olarak ilan edilen "Dönüştürülebilir mobil çelik sistem" tasarımında öğrencilerimiz tasarladığı proje ile modüler yapı iskeleti oluşturarak modüler paneller ile kapatılan, birbirine eklemlenen, avlu ve açıklıklardan oluşan bir kompozisyon oluşturmuştur. 3-3-2 panel sistemi ile üst üste gelen yaşam alanlarında ıslak hacimlerdeki tesisat birlikteliğinin göz önünde bulundurularak hava koşullarına yüksek mukavemet gösteren cor-ten çelik, mebran ve taş yünü, galvaniz saç ve yangına dayanımlı fibercement zemin kaplaması gibi malzemeler kullanılmıştır.
Öğrencilerimizi ve danışman öğretim üyelerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi
Mühendislik-Mimarlık Fakültesi
İstiklal Yerleşkesi Değirmenler Mah. Cevat Sayılı Bulvarı No:120/9 15200/BURDUR
+90 248 213 27 00
+90 248 213 27 04
mmf@mehmetakif.edu.tr
© 2018 Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi